Prefab op maat - vakantiewoning

Prefab op maat - vakantiewoning

De Zeeuwse vakantiewoning die opdrachtgever Teun Vlasman namens de eigenaren liet ontwerpen werd in twee maanden tijd in Litouwen gemaakt en binnen drie dagen op de bouwplaats in elkaar gezet.

Waarom wilde je een vakantiewoning bouwen? 

Ik ben niet de eigenaar van de vakantiewoning, ik ben alleen de opdrachtgever namens de eigenaren. De eigenaren hadden al jaren een vakantiehuisje op dezelfde plek, maar dat was gedateerd geraakt en was net te klein, maar aanbouwen was niet mogelijk. Vandaar dat ze de oude vakantiewoning wilden slopen en er een nieuwe vakantiewoning voor in de plaats wilden bouwen. Aan mij de taak om dat in goede banen te leiden. We hadden al vaker samengewerkt, dus het leek me een mooie klus.

Hoe hebben jullie de architect gevonden?

We vroegen drie partijen om een offerte te maken. Dat waren twee lokale partijen en Van Boom. Ik ken Jurg, de eigenaar van Van Boom, van onze studies aan de TU Delft. Hij studeerde bouwkunde, ik civiele techniek en we hebben altijd contact gehouden. Omdat ik zijn werk erg goed vind, heb ik de eigenaren ervan overtuigd ook Van Boom mee te laten dingen naar de opdracht. Hoewel ze het spannend vonden – Van Boom had nog niet eerder een vakantiewoning ontworpen – vielen ze voor het concept. Bovendien paste Van Booms concept goed binnen het bestemmingsplan.

Welke briefing gaven jullie Van Boom?

De vakantiewoning is puur voor de verhuur bedoeld, dus we wilden graag dat er voldoende slaapplaatsen waren. Verder moest er goed rekening gehouden worden met het eerdergenoemde bestemmingsplan en was duurzaamheid een belangrijk punt. Ook wilden de eigenaren graag een huis dat zo veel mogelijk uit hout zou bestaan en dat ten minste één slaapkamer rolstoeltoegankelijk zou zijn. Verdere eisen zijn tijdens het ontwerpproces met Van Boom benoemd en zo zijn we tot het eindontwerp gekomen.

Verder lezen? Bestel Casco 13 in onze webshop.

Gerelateerde artikelen

CPO clusterkavels in Overgooi uit de verkoop

De vier CPO clusterkavels die de gemeente Almere in juni 2025 in Overgooi te koop aanbood, worden ui...

Een aanneemovereenkomst tekenen? Let hier goed op!

Een aanneemovereenkomst teken je niet elke dag. Toch is dit een van de belangrijkste documenten wann...

Verwarmen en koelen zonder energie te verspillen

Een comfortabel huis is warm in de winter en blijft aangenaam tijdens warme zomerdagen. Bij nieuwbou...

Stadsvilla in Amsterdam

Wat begon als investering voor later groeide uit tot een multifunctioneel huis inclusief...

KavelAlert ontvangen?

Ontvang een e-mail wanneer er nieuwe kavels beschikbaar zijn

Bouwkavelsonline.nl werkt samen met een aantal partners. Hieronder vind je een selectie van onze partners:

Wij gebruiken cookies

We gebruiken cookies om content en advertenties op maat te maken, sociale mediafuncties aan te bieden en ons websiteverkeer te analyseren.